Bieżące informacje

PRIORYTETOWYM ZADANIEM FUNKCJONARIUSZY WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO JEST ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA WSZYSTKIM JEGO UCZESTNIKOM

Data publikacji 22.06.2022

Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 104 osoby, przeprowadzili 86 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 79 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 43 manaty karne za popełnione wykroczenia drogowe. Podczas  ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego doszło do 3 kolizji drogowych.

Policjanci apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Pamiętajmy, że miedzy innymi  niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczynia się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Pamiętajmy, że miedzy innymi  niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczynia się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony