Bieżące informacje

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu naszego mienia przed kradzieżą

Data publikacji 22.06.2022

Policjanci apelują do właścicieli altanek działkowych i ogródków rekreacyjnych o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru. Wiosna i lato sprzyja kradzieżom w tego typu miejscach. Wczoraj przekonała się o tym 85-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Złodziej wykorzystując nieuwagę kobiety, która zajęta była pracą na swoim ogrodzie działkowym - zabrał pozostawioną bez nadzoru torebkę z pieniędzmi i dokumentami.

Wiosna i lato sprzyją spędzaniu wolnego czasu na działkach i ogródkach. Fakt ten wykorzystują także przestępcy, którzy bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe mienie. Niestety, wczoraj przekonała się o tym 85-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Sprawca wykorzystał moment, kiedy kobieta zaabsorbowana była pracami na terenie swojego ogródka działkowego i zabrał  jej torebkę portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Policjanci apelują o ostrożność i właściwe zabezpieczenie mienia przez działkowców. Czujność i zwracanie uwagi na obce osoby przebywające na terenie działek również może ochronić ogródki i samych działkowców przed działaniem przestępczym. Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się na terenie ogródków  osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich spostrzeżeniach Policję.

Policjanci apelują o ostrożność i właściwe zabezpieczenie mienia przez działkowców.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony