Bieżące informacje

Przestępcy działający metodą „na policjanta” oszukali kobietę. Seniorka straciła 70 tys. zł.

Data publikacji 22.06.2022

Mimo licznych apeli i działań profilaktycznych nadal zdarzają się sytuacje, w których seniorzy tracą oszczędności życia. Wczoraj 84- letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego przekazała oszustom 70 tys. zł. Przestępca podał się za policjanta, który chce zatrzymać oszustów na gorącym uczynku. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy.

Sposobów na wyłudzenia pieniędzy, najczęściej od osób starszych jest wiele. Przestępcy nadal wymyślają różne metody, podszywając się pod osoby, które budzą zaufanie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku  ostrzegają przed oszustami. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o udział w "tajnych akcjach" lub przekazywanie gotówki.

Policjanci z kłodzkiej komendy poszukują sprawców oszustwa „metodą na policjanta”, do którego doszło w ubiegły poniedziałek na terenie powiatu kłodzkiego.  Pomimo wielu prowadzonych działań profilaktycznych  przez funkcjonariuszy udało się oszustom wyłudzić od starszej kobiety oszczędności życia.  Do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ,że  ktoś próbował podjąć z jej konta  pieniądze ,  także zaciągnąć kredyt..

Podczas rozmowy przestępca  podający się za policjanta poinformował, że funkcjonariusze pracują nad tą sprawą i chcą zatrzymać oszusta na gorącym uczynku. Podczas rozmowy dowiedział się od seniorki, że w domu ma 70 tys. zł. Wskazywał, że pieniądze, które posiada powinny zostać natychmiast mu przekazane. Starsza kobieta przekazała gotówkę po tym jak oszust zjawi się w jej mieszkaniu. Następnego dnia starsza kobieta zorientowała się, że została oszukana i straciła 70 tys. zł. Wówczas powiadomiła o tym fakcie Policję.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy zadzwoni do nas nieznana osoba i poda się za policjanta, prokuratora, pracownika banku lub członka rodziny i prosić będzie o przekazanie pieniędzy, należy natychmiast przerwać rozmowę, a następnie zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić o tym fakcie Policję.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony