Bieżące informacje

Okres wakacyjny, to czas wzmożonych działań służb policyjnych na drogach naszego powiatu

Data publikacji 05.08.2022

Trwają wakacje, co wiąże się z intensywniejszymi działaniami służb policyjnych na drogach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem poruszających się na drogach czuwają przede wszystkim policjanci z ruchu drogowego i prewencji . To właśnie ich działania ukierunkowane są na zapobieganie, ujawnianie oraz eliminowanie agresywnych i niebezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

Wakacje, to czas wzmożonych działań służb policyjnych - także na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze z ruchu drogowego i prewencji sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, a także czy kierujący korzystają z pasów bezpieczeństwa i prawidło przewożą dzieci.

Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do wszystkich kierujących, ale także do pieszych o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, tak aby poruszali się po drogach w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innym  uczestnikom ruchu drogowego.  Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. 

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony