Bieżące informacje

Nadal policjanci powiatu kłodzkiego kontrolują akweny wodne

Data publikacji 05.08.2022

Kłodzcy policjanci niezmiennie czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą i obszarach przywodnych. Mundurowi w ramach realizacji kapani „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, „Bezpieczne wakacje” sprawdzają między innymi czy na terenie akwenów wodnych znajdują się prawidłowe oznakowania, czy osoby wypoczywające przestrzegają regulaminu kąpielisk i bezpiecznie korzystają z infrastruktury obiektów oraz kąpieli wodnych.

Wakacje trwają, a słoneczna aura przyciąga nad wodę wielu amatorów tej formy spędzania wypoczynku. Działając na rzecz bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą, policjanci z powiatu kłodzkiego systematycznie kontrolują akweny wodne i kąpieliska w swoich rejonach służbowych. Przypomnijmy, że wspominane kontrole - w ramach ogólnopolskich kampanii pn. „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, „Bezpieczne wakacje” - prowadzone są przez policjantów od początku wakacji. Mundurowi sprawdzają między innymi czy na terenie akwenów znajdują się prawidłowe oznakowania, czy osoby wypoczywające przestrzegają regulaminu kąpielisk i bezpiecznie korzystają z infrastruktury obiektów oraz kąpieli wodnych. Policjanci swoim nadzorem obejmują także „dzikie kąpieliska”, na terenie których dochodzi najczęściej do utonięć i niebezpiecznych zdarzeń. Kontrole prowadzone w przeciągu ostatnich dni nie wykazały nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wszystkich wypoczywających. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli, brak należytej opieki nad dziećmi czy spożywanie alkoholu mogą doprowadzić do niebezpiecznych, a nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

 

Powrót na górę strony