Bieżące informacje

ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA UŻYTKOWNIKOM DRÓG POWIATU KŁODZKIEGO TO GŁÓWNE ZADANIA FUNKCJONARIUSZY RUCHU DROGOWEGO KŁODZKIEJ KOMENDY

Data publikacji 05.08.2022

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach powiatu kłodzkiego, nadzorowanie płynności ruchu drogowego oraz reagowanie na popełniane przestępstwa i wykroczenia, to główne zadania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy.

Podczas codziennej służby policjanci wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 174 osoby, przeprowadzili 143 kontroli drogowych. Podczas wykonywanych czynności ujawnili 64 wykroczeń drogowych popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili 131 kontroli  stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 47 mandatów karnych i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach mechanicznych. Podczas ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego miało miejsce 2 kolizji drogowych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony