Bieżące informacje

ODPOWIE KARNIE ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW I HANDEL NIMI

Data publikacji 05.08.2022

Ustalenia operacyjne przeprowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie doprowadziły do zatrzymania 23-latka u którego w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość amfetaminy. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu handel narkotykami. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi mężczyzna odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w  ubiegłą środę  na terenie powiatu kłodzkiego . Policjanci z zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  z Komisariatu Policji  w Nowej Rudy zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę  funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Amfetamina ukryta była  w plecaku, który znajdował się w pokoju  23-latka. Okazało się, że z zabezpieczonej ilości amfetaminy można było przygotować 230 porcji narkotyków. Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności udowodnili zatrzymanemu handel narkotykami. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego od stycznia br., zajmował się dystrybucją . Funkcjonariusze  w mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę  znaleźli i zabezpieczyli wagę elektroniczną. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia narkotyków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Kłodzku wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami zabronionymi zagrożony jest karą do 10 lat więzienia.

 

 KPP w Kłodzku

podinsp. Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony