Bieżące informacje

Uwaga! Ta kobieta odpowiedzialna jest za przestępstwo oszustwa!

Data publikacji 13.09.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku poszukują kobiety, która jest odpowiedzialna za przestępstwo oszustwa. W czerwcu w Kłodzku starsza kobieta przekazała oszustce 22 tysiące złotych. W toku prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli nagranie z wizerunkiem sprawczyni i publikują go w celu ustalenia tożsamości kobiety. Być może ktoś z Państwa ją rozpozna. Prosimy o każdy sygnał w tej sprawie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa do którego doszło 28 czerwca 2022 roku w Kłodzku przy ul. Lutyckiej. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia w godzinach 13-14 na telefon stacjonarny pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta  podająca się za synową pokrzywdzonej  i poinformowała, że spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta w ciąży. W trakcie rozmowy telefonicznej, grając na uczuciach i wzbudzając silne emocje u pokrzywdzonej, oszustka przekazała telefon mężczyźnie, który podął się za policjanta. Przestępcy powiedzieli, że jeśli przekaże ona  kilkadziesiąt tysięcy złotych , to sprawczyni wypadku uniknie odpowiedzialności karnej.

Następnie około godziny 14:00 do mieszkania seniorki przyszła nieznana jej kobieta. Pokrzywdzona, chcąc pomóc synowej, przekazała oszustce 22 tysiące złotych. Wizerunek kobiety, która odebrała gotówkę, zarejestrował monitoring.

W tej sprawie apelujemy do osób, które rozpoznają podejrzaną o ten czyn kobietę lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, o zgłoszenie się bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przy pl. Chopina 2 lub o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 87 52 303 lub całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 52 222 lub tel. alarmowy 112.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Film Dziewczyna.mp4

Opis filmu: Poszukiwana kobieta idzie chodnikiem przez miasto.

Pobierz plik Dziewczyna.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.44 MB)

Powrót na górę strony