Bieżące informacje

Sfałszowane dyplomy ukończenia uczelni wyższych zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy.

Data publikacji 16.09.2022

32 letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego nabyła sfałszowane dokumenty ukończenia studiów licencjackich i magisterskich i przedłożyła je u pracodawcy, jako autentyczne. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy ustalili, że kobieta posługiwała się sfałszowanymi dokumentami także wcześniej, przedkładając je u innych pracodawców. Funkcjonariusze w dniu 14 września br. zabezpieczyli dyplom ukończenia studiów licencjackich a następnego dnia dyplom ukończenia studiów magisterskich.

32 – latka kupiła dyplom ukończenia studiów licencjackich Wyższej Szkoły Handlu we Wrocławiu na Wydziale Prawa  i Administracji - kierunek Administracja oraz dyplom ukończenia studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – na Wydziale Nauk Ekonomicznych - kierunek Zarządzanie w biznesie i sektorze publicznym. Od 2021 roku była zatrudniona na stanowisku sekretarki, w jednej z miejscowych jednostek samorządu terytorialnego.

32 – latka ukrywała przed pracodawcą fakt, że nie ukończyła studiów wyższych. Policjanci ustalili, że sfałszowanymi dokumentami kobieta posługiwała się od 2015 roku przedkładające je także u poprzednich pracodawców. Za podrobiony dyplom licencjacki 32 latka zapłaciła 1,4 tys. zł. a za dyplom magistra 2 tys. zł.

Po tym, jak funkcjonariusze zatrzymali sfałszowane dyplomy kobieta złożyła wypowiedzenie z pracy. Teraz 32 – latka odpowie za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Daria Sługocka – Kapecka
KPP w Kłodzku.

 

Powrót na górę strony