Bieżące informacje

Działania kłodzkiej policji w ramach akcji ROADPOL Safety Days

Data publikacji 19.09.2022

Wzorem ubiegłych lat, w dniach 16 – 22 września bieżącego roku w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności na terenie powiatu kłodzkiego prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days. Do służby w tych dniach skierowane zostaną maksymalne siły i środki miejscowych jednostek policji.


Działania koordynuje Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego – ROADPOL. Są one także popierane między innymi przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. ROADPOL Safety Days, to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z „Wizją Zero” przyjętą w wielu krajach – czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w ramach akcji  ROADPOL Safety Days prowadzić będą wzmożone kontrole bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działania profilaktyczne w miejscowych szkołach. Policjanci będą prowadzić pomiary prędkości, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i korzystanie z pasów bezpieczeństwa.  Zwrócą także szczególną uwagę na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdyż to oni są najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje w trakcie wypadków drogowych.

podinsp. Daria Sługocka – Kapecka
KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony