Bieżące informacje

Miała przy sobie narkotyki, była odurzona i kierowała samochodem łamiąc sądowy zakaz

Data publikacji 21.09.2022

We wtorek dzielnicowi z Nowej Rudy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem. Okazało się, że kobieta miała przy sobie amfetaminę i nie powinna w ogóle znaleźć się za kierownicą samochodu, gdyż ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie narkotesterem wykazało obecność narkotyków w jej organizmie. W mieszkaniu kierującej policjanci znaleźli środki odurzające.

W trakcie kontroli drogowej u kierującej pojazdem 21 – letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego funkcjonariusze ujawnili 7 porcji amfetaminy. Narkotester wskazał na obecność narkotyków w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobietę a następnie przeszukali jej mieszkanie, w którym ujawnili 16 porcji marihuany. Zatrzymanej pobrano krew do badań na zawartość narkotyków.

21 – latka poniesie odpowiedzialność za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz za posiadanie narkotyków. Za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności a za posiadanie narkotyków kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Od stężenia substancji zabronionych we krwi kierującej zależało będzie to, czy odpowie ona dodatkowo za przestępstwo kierowania pod wpływem środka odurzającego, czy też za wykroczenie – prowadzenie pojazdu po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W takim przypadku sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 do 60 000 zł. Sąd może również orzec karę grzywny.
Kara aresztu i grzywny nie mniejszej niż 2500 zł. grozi w przypadku prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.


podinsp. Daria Sługocka – Kapecka
KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony