Bieżące informacje

POLICJANCI UJAWNILI NARKOTYKI – ZATRZYMANA KOBIETA ODPOWIE KARNIE ZA POSIADANIE AMFETAMINY I MARIHUANY

Data publikacji 24.10.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie narkotyków. Przy 31-letniej mieszkance powiatu kłodzkiego policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Kobieta usłyszała już w tej sprawie zarzut. Teraz za przestępstwo o które jest podejrzana, będzie odpowiadać przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili i zatrzymali mieszkankę powiatu kłodzkiego, podejrzaną o posiadanie narkotyków.
Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze podczas legitymowania 31-latki zauważyli, że z kieszeni wystaje woreczek z suszem roślinnym i z białym proszkiem. Kobieta była nietrzeźwa miała 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli woreczki, a jego właścicielka trafiła do policyjnego aresztu. Po przeprowadzonych wstępnych badaniach okazało się, że jest to amfetamina i marihuana.
Z zabezpieczonej ilości można było przygotować około 195 porcji narkotyków. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.
Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty przestępstwa, do którego się przyznała. Teraz podejrzana za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Przypominamy, że przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii określają odpowiedzialność karną osób dopuszczających się przestępczości narkotykowej. 
Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku gdy jest to znaczna ilość narkotyków sprawca może trafić za kraty nawet na 10 lat. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego, ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Kiedy celem udzielania jest osiągnięcie korzyści majątkowej lub osobistej kara ta również może wynieść do 10 lat.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony