Bieżące informacje

JEST MOŻLIWOŚĆ PŁACENIA KARTĄ ZA POPEŁNIONE WYKROCZENIE DROGOWE. MOŻNA TEŻ SPRAWDZIĆ SWOJE PUNKTY KARNE ONLINE

Data publikacji 23.11.2022

Bez wychodzenia z domu można sprawdzić, ile punktów karnych zebrał kierujący za wykroczenia drogowe. Ponadto dzięki terminalom płatniczym, można płacić za mandat karny na miejscu. Sprawcy wykroczeń nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Kłodzku  podczas służby dysponują terminalami płatniczymi. Dzięki tym urządzeniom można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Skorzystanie z tej formy płatności jest ułatwieniem, a nie obowiązkiem. Pozwoli to wszystkim, których postępowanie w sprawach o wykroczenie zakończy się mandatem karnym, na zaoszczędzenie czasu i unikniecie opłat bankowych. Przypominamy, że oprócz wymienionej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób.

Policjanci przypominają, że można sprawdzić swoje punkty karne online. Bez wychodzenia z domu można sprawdzić, ile punktów karnych zebrał kierujący za wykroczenia drogowe.

Sprawdzeń można dokonać za pomocą usługi systemu CEPiK 2.0 — uzyskując dostęp do danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony