Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali poszukiwanego, który ukrył się w windzie

Data publikacji 23.11.2022

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 44- letniego mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego chcąc uniknąć zatrzymania, schował się w windzie osobowej w budynku wielorodzinnym. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy, celem których jest doprowadzenie poszukiwanego do zakładu karnego, aresztu śledczego, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, ustalenie jego miejsca pobytu lub przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

Policjanci typują ewentualne miejsca przebywania, sprawdzają „kryjówki” osób poszukiwanych - ukrywających się przed organami ścigania. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie 5 nakazów doprowadzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Kłodzku w sprawie kradzieży.

Poszukiwany został zatrzymany dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu i pracy operacyjnej kryminalnych z kłodzkiej komendy. Mimo późnej godziny, policjanci
w Kłodzku sprawdzali pomieszczenia gospodarcze, klatki schodowe i strychy. O godz. 1.00 przystąpili do sprawdzenia piwnic oraz korytarzy w budynku 10-piętrowym. Tam w windzie ujawnili ukrywającego się mężczyznę. Mężczyzna ,  który nie spodziewał się, że policjanci „znajdą„ go w tak nietypowym miejscu został zatrzymany. Teraz 44-latek ponad 4 lata spędzi w zakładzie karnym za popełnione przestępstwa kradzieży.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony