Bieżące informacje

Funkcjonariusze policji wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych

Data publikacji 24.11.2022

Główne zadania funkcjonariuszy ruchu drogowego kłodzkiej komendy to zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Podczas codziennej służby policjanci wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego podczas ubiegłej doby wylegitymowali 70 osób, przeprowadzili 39 kontroli drogowych i sprawdzili stan trzeźwości u 28 kierujących pojazdami. Ponadto, ujawnili 16 wykroczeń drogowych i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w kontrolowanych pojazdach. Podczas ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego miały miejsce 3 kolizje drogowe.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze, stosowanie się do przepisów drogowych i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska


 

Powrót na górę strony