Bieżące informacje

Na gorącym uczynku zatrzymany nietrzeźwy, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

Data publikacji 29.11.2022

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Wpadł, mając 0,54 promila alkoholu. Okazało się też, że zatrzymany 40-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie karnie przed sądem.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem kolejnego takiego zachowania był 40-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który wczoraj w Nowej Rudzie kierował samochodem osobowym będąc nietrzeźwym. Jak się później okazało, mężczyzna naruszył również dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tym razem mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W tym przypadku należy zwrócić uwagę, że w razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art.178a, sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 000 złotych.


 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp.Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony