Bieżące informacje

GŁÓWNYM ZADANIEM FUNKCJONARIUSZY WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO JEST ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA WSZYSTKIM JEGO UCZESTNIKOM

Data publikacji 30.11.2022

Pamiętajmy, że brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci ruchu drogowego podczas ubiegłej doby przeprowadzili 34 kontrole drogowe i sprawdzili stan trzeźwości u 34 kierujących pojazdami. Ponadto, ujawnili 23 wykroczenia drogowe i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne w kontrolowanych pojazdach. Podczas ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego miały miejsce 2 kolizje drogowe.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze, stosowanie się do przepisów drogowych i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony