Bieżące informacje

Mistrzostwa Służb Mundurowych Garnizonu Kłodzko w Narciarstwie Zjazdowym

Data publikacji 19.12.2022

Na stoku stacji narciarskiej „Zieleniec Sport Arena” odbyły się kolejne z rzędu Mistrzostwa Służb Mundurowych Garnizonu Kłodzko w Narciarstwie Zjazdowym , w których uczestniczyli również policjanci powiatu kłodzkiego. Zawody zorganizowane zostały w celu podnoszenia sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród mundurowych sportów zimowych.

W zawodach wzięło udział ponad 40 osób, reprezentujących m. in. Ośrodek Szkolenia Piechoty Górskiej, 22 Batalionu Piechoty Górskiej, Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku, Placówka Straży Granicznej w Kłodzku, WCR w Kłodzku, WT w Kłodzku, Zakład Karny w Kłodzku , Park Narodowy Gór Stołowych oraz jednostkę Wojska Polskiego z Wejherowa. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn- open, oraz najlepsza drużyna. W kategorii drużynowej, para w składzie funkcjonariusz prewencji st. post. Angelika Kierpiec z Komisariatu Policji w Kudowie- Zdroju oraz funkcjonariusz Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Polanicy- Zdroju sierż. Marcin Bartosik. Nasi policjanci w rywalizacji drużynowej uzyskali czwarte. Starszy posterunkowy Angelika Kierpiec była najszybszą kobietą na trasie slalomu 15 grudnia 2022 roku a sierż. Marcin Bartosik zajął w kategorii open 4 miejsce. Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród mundurowych sportów zimowych. Impreza była także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych.