Bieżące informacje

Utrzymanie porządku w obrębie posesji należy do obowiązku jej właściciela lub zarządcy

Data publikacji 24.01.2023

Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego nieruchomości. Przypominamy o obowiązku odśnieżania samochodu i posesji. Odgarnięty śnieg należy składować w miejscu, w którym nie będzie powodować utrudnień w ruchu pieszych i samochodów.

Odśnieżenie pojazdu, a szczególnie szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierującemu. Będzie miało wpływ na  prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu, jak również czytelność tablic rejestracyjnych. Należy pamiętać o usunięciu śniegu z dachu pojazdu co niewątpliwie ma wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.
Z uwagi na  opady śniegu przypominamy wszystkim właścicielom budynków o obowiązku odśnieżania dachów, zwłaszcza budynków o dużej powierzchni. 
Przypominamy, że utrzymanie porządku w obrębie posesji należy do obowiązku jej właściciela lub zarządcy. Nie odśnieżone chodniki , a także zwisające sople mogą stanowić duże zagrożenie dla przechodniów. 
Za nieodśnieżenie chodnika, lub naruszenie przepisów porządkowych policjanci mogą wystawić mandat karny.
Dbałość o drogi w zakresie zimowego utrzymania należy do zarządców dróg.

Rejon Dróg Krajowych i Autostrad nr tel. 74 867 22 62, 
Rejon Dróg Powiatowych nr tel. 74 868 01 80, 
Urząd  Miasta w Kłodzku nr tel. 74 865 46 00. 

Pamiętajmy, że zmiana warunków atmosferycznych sprawia, że sytuacja  na drodze robi się zmienna, a co za tym idzie zdradliwa i niebezpieczna zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp.Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony