Bieżące informacje

PRZYPOMINAMY, ŻE MOŻNA SPRAWDZIĆ SWOJE PUNKTY KARNE ONLINE

Data publikacji 24.01.2023

Jeśli chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz to sprawdzić za pomocą usługi systemu CEPiK 2.0 — uzyskując dostęp do danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Bez wychodzenia z domu można sprawdzić, ile punktów karnych zebrał kierujący za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna bezpłatnie na portalu Obywatel.gov.pl.

Aby sprawdzić swoje punkty karne za pomocą internetu — potrzebny będzie  profil zaufany. E-usługa jest dostępna bezpłatnie na stronie  internetowej:    https://obywatel.gov.pl./zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet. 


Natomiast punkty karne możemy sprawdzić poprzez stronę: https://obywatel.gov.pl./kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy, że to nasza postawa i zachowanie kształtuje bezpieczeństwo na drodze.

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony