Bieżące informacje

Zatrzymane kobiety za kradzież w sklepie na terenie Kudowy-Zdroju

Data publikacji 24.01.2023

Nawet 5 lat więzienia grozi kobietom, które okradły kudowski sklep. Wpadły w ręce mundurowych na „gorącymi uczynku”, bezpośrednio po kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Pokrzywdzony wycenił straty na łączną kwotę 5 100 złotych. Kobiety już usłyszały zarzuty przestępstwa kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z Kudowy-Zdroju zatrzymali 27-letnią obywatelkę Słowacji oraz jej młodszą koleżankę 18-letnią obywatelkę Czech, które wspólnie i w porozumieniu dopuściły się kradzieży w sklepie na terenie Kudowy-Zdroju. Złodziejki po zapakowaniu wózków artykułami spożywczymi, chemicznymi oraz przemysłowymi, oczekiwały przed drzwiami wejściowymi. Następnie po automatycznym ich otwarciu, wykorzystały moment  i omijając kasę opuściły sklep. Długo się nie pocieszyły łupami, ponieważ czujni ochroniarze pobiegli za kobietami i wezwali na miejsce policjantów. Skradziony towar został odebrany kobietą i przekazany do sklepu, a kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

Podejrzane usłyszały zarzuty przestępstwa  kradzieży różnych artykułów  na łączną kwotę 5100 zł. Teraz za swój czyn odpowiedzą karnie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat .

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony