Bieżące informacje

POLICJANCI Z NOWEJ RUDY UJAWNILI KOLEJNY NIELEGALNY POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Data publikacji 24.01.2023

Policjanci w Nowej Rudzie ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Mieszkaniec poprzez bezprawne podłączenie korzystał z prądu z pominięciem licznika. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego procederu, a nielegalna instalacja została już zlikwidowana. Podejrzanemu w tej sprawie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że w jednym z budynków na terenie Nowej Rudy dochodzi do kradzieży prądu. Mundurowi dokonali sprawdzenia tego miejsca i potwierdzili swoje wcześniejsze podejrzenia. Okazało się, że mieszkający pod wskazanym adresem 65-letni mężczyzna bezprawnie korzystał z prądu poprzez prowizoryczne przyłącze pomijające układ pomiarowy. Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana, a policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają również, jak długo mężczyzna nielegalnie pobierał prąd.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

 

KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony