Bieżące informacje

Działania funkcjonariuszy kłodzkiej drogówki na terenie naszego powiatu

Data publikacji 17.03.2023

Podczas codziennej służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Podczas ubiegłej doby  na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 103  osoby, przeprowadzili 102 kontrole drogowe oraz sprawdzili stan trzeźwości u 102 kierujących pojazdami. Ujawnili 82 wykroczenia drogowe.  Ponadto zatrzymali 7  dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach i 2 uprawnienia do kierowania. Podczas minionego weekendu  na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 12 kolizji drogowych.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony