Bieżące informacje

Przez całą dobę można wykonać samodzielnie i bezpłatnie badanie alkomatem

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci przypominają, że w punkcie recepcyjnym Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku znajduje się alkomat, dzięki któremu anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Jest to urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości.

Obsługa alkotestu jest prosta, urządzenie nie wymaga konieczności używania ustników. Już po chwili od ,,dmuchnięcia” w urządzenie na wyświetlaczu pojawi się dokładny wynik badania.  Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić, czy w naszym organizmie nie ma alkoholu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona jego ilość. Dlatego zachęcamy do korzystania z  urządzenia, aby mieć  pewność, że możemy prowadzić pojazd. W każdej jednostce policji na terenie powiatu kłodzkiego można zbadać swoją trzeźwość. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wracając z imprezy, gdzie będziemy spożywać napoje alkoholowe, wcześniej zapewnijmy sobie bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożyciu alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dla kierowcy dawka alkoholu.

 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

Podinsp.Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony