Bieżące informacje

Policjanci zabezpieczyli u 24-latka narkotyki, które przywiózł z Czech

Data publikacji 17.03.2023

Ustalenia operacyjne przeprowadzone przez policjantów z Kłodzka doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, u którego ujawniono sporą ilość narkotyków w postaci amfetaminy. Teraz za posiadanie narkotyków zatrzymany odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara pozbawiania wolności do 3 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Kłodzka zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie amfetaminę. Okazało się, że narkotyki miał schowane w saszetce. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że jest to amfetamina. Z zabezpieczonej ilości można by było przygotować blisko 160 porcji. 24-latek tłumaczył policjantom, że narkotyki przywiózł z Czech. Mężczyzna usłyszał już zarzuty przestępstwa. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia narkotyków.

Przypominamy, że przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii określają odpowiedzialność karną osób dopuszczających się przestępczości narkotykowej. 
Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku gdy jest to znaczna ilość narkotyków sprawca może trafić za kraty nawet na 10 lat. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego, ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Kiedy celem udzielania jest osiągnięcie korzyści majątkowej lub osobistej kara ta również może wynieść do 10 lat.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony