Bieżące informacje

Otwarta szyba w samochodzie jest dla złodzieja okazją do kradzieży

Data publikacji 25.05.2023

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni. Policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, by nie pozostawiali żadnych przedmiotów w samochodach, a tym bardziej wartościowych. Złodziej zachęcony pozostawioną na siedzeniu np. torbą, wybije szybę i zabierze ją, bo nie wie co w niej się znajduje. A koszty związane z zakupem i wstawieniem szyby są często dużo wyższe niż zabrana rzecz. Dlatego nie pozostawiajmy w swoich pojazdach, w widocznym miejscu wartościowych rzeczy.

Pamiętajmy, że nawet podczas upałów okazja czyni złodzieja. Kierowcy często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w samochodach. Dla złodzieja nawet pusta saszetka lub torba, stara nawigacja, opakowanie po  telefonie budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz.

W trosce o bezpieczeństwo mienia mieszkańców i turystów powiatu kłodzkiego policjanci przypominają o konieczności zadbania o własne mienie. Wietrzymy nasze pojazdy, zostawiamy uchylone okna i drzwi. Otwarta szyba niestety w tym czasie stanowi dla złodzieja zaproszenie.

Policjanci przypominają , aby kierowcy i pasażerowie nie pozostawiali w samochodzie w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów, gdyż może to zachęcić złodzieja do przestępstwa. Nasze bezpieczeństwo zależy również od tego jak bardzo jesteśmy uważni.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ - NIEPOZOSTAWIAJMY W SAMOCHODACH WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony