Bieżące informacje

GŁÓWNYM ZADANIEM FUNKCJONARIUSZY WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO JEST ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA WSZYSTKIM JEGO UCZESTNIKOM

Data publikacji 25.05.2023

Pamiętajmy, że brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki podczas kontroli drogowych oraz w trakcie obsługi kolizji wylegitymowali 98 osób.

Policjanci ruchu drogowego podczas ubiegłej doby przeprowadzili 56 kontroli drogowych, sprawdzili stan trzeźwości u 50 kierujących pojazdami i za popełnione wykroczenia drogowe nałożyli 28 mandantów karnych. Ponadto  zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w kontrolowanych pojazdach. Podczas ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego  zaistniało 5  kolizji drogowych.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze, stosowanie się do przepisów drogowych i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony