Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Mundurowi proszą o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury
Okres zimowy to przede wszystkim spadki temperatur, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych, które są w trudnej sytuacji życiowej. Zagrożone są również osoby nietrzeźwe, które dłuższy czas znajdują się na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych.
-
Przede wszystkim zachowajmy czujność podczas korzystania z internetowych portali sprzedażowych
Zdarza się, że dzwoni oszust z informacją, że z konta podjęto próbę przeprowadzenia nieautoryzowanej transakcji. W związku z zaistniałą sytuacją na prośbę rozmówcy podającego się za przedstawiciela banku osoba podaje login i hasło do swojego konta. Wówczas oszust posiadając dane może zaciągnąć pożyczkę lub dokonywać transakcji z konta swojej ofiary.
-
W Sali Rycerskiej wrocławskiego Ratusza wybrzmiały słowa Roty Ślubowania nowych policjantów garnizonu dolnośląskiego
Końcem lutego szeregi dolnośląskiej Policji zasilili nowi funkcjonariusze. Tym razem granatowy mundur otrzymały 72 osoby. Wczoraj, w centrum stolicy Dolnego Śląska odbyło się uroczyste ślubowanie, po którym nowi policjanci skierowani zostaną na kurs podstawowy. Rekrutacja wciąż trawa, Ty również możesz pomagać w granatowym mundurze, najbliższy termin przyjęć przypada na dzień 15.04.2025 roku. Zapoznaj się z ofertą.
-
Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 maja 2025 r.
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podpisał zarządzenia przedłużające obowiązywanie stopni alarmowych: 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
-
Przypominamy o konkursie "Śnieżny Dekalog"
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, przypomina o konkursie plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy w nim dzieci i młodzież do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
-
Mieszkaniec województwa dolnośląskiego w wyniku oszustwa stracił 1,5 miliona złotych
Dolnośląscy policjanci przyjęli zawiadomienie od poszkodowanego mieszkańca województwa dotyczące oszustwa. Okazało się, że w wyniku działania przestępców podających się w rozmowie telefonicznej za policjantów, 88-latek stracił gromadzone przez całe swoje życie pieniądze w niebagatelnej kwocie 1,5 miliona złotych. Policjanci apelują do wszystkich Dolnoślązaków o systematyczne prowadzenia rozmów z seniorami w rodzinie o możliwym zagrożeniu ze strony oszustów. Wspólnie zadbajmy o to, by jesień życia członków naszych rodzin przebiegała w spokoju i bezpieczeństwie.
-
Kradł olej napędowy z pojazdów ciężarowych zaparkowanych na terenie powiatu kłodzkiego
Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić 32-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów na terenie powiatu kłodzkiego, który z zaparkowanych samochodów ciężarowych kradł paliwo i akumulatory. Jak ustalili policjanci sprawca w przeciągu sześciu miesięcy włamał się do co najmniej 11 pojazdów, z których ukradł ponad 1200 litrów oleju napędowego. Do baków zaparkowanych ciężarówek, złodziej włamywał się w nocy. Teraz podejrzany odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa.
-
Uwaga! Policjanci z Wałbrzycha wciąż poszukują zaginionego Przemysława Goleckiego
Uwaga! Policjanci z Wałbrzycha wciąż prowadzą poszukiwania za zaginionym mężczyzną. 37-letni wałbrzyszanin wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał z nikim kontaktu. Osoby, które widziały mężczyznę lub znają jego miejsce pobytu, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerami telefonów 47 87 513 60, 47 87 51 423 oraz 112 lub z najbliższą jednostką Policji.
-
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” (1-31 marca)
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
JESTEŚMY CODZIENNIE OBECNI NA DROGACH DLA WASZEGO BEZPIECZEŃSTWA
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.