Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.
-
Rozpoznajesz tę osobę? Policja z Lądka-Zdroju prowadzi postepowanie w sprawie uszkodzenia ciała
Policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia, do którego doszło w połowie grudnia na terenie Lądka-Zdroju. Monitoring zarejestrował wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym czynem. Ustalenie jej tożsamości jest kluczowe dla dalszego toku postępowania.
-
Oszuści wyłudzili ponad 170 tysięcy złotych , działajac dwoma różnymi metodami
Jedna decyzja, jeden telefon lub jedno kliknięcie mogą kosztować oszczędności całego życia. Dwie osoby w powiecie kłodzkim padły ofiarą oszustów. 33-letni mężczyzna stracił 90 tysięcy złotych, inwestując w rzekome kryptowaluty, a mieszkanka powiatu kłodzkiego utraciła 81 tysięcy złotych, działając pod presja fałszywego „pracownika banku”.
-
Znaczne przekroczenia prędkości na drodze krajowej nr 8 . Zdecydowane działania kłodzkiej drogówki
Na drodze krajowej nr w powicie kłodzkim policjanci z drogówki po raz kolejny interweniowali wobec kierujących rażąco naruszających przepis dotyczące prędkości. Ujawnione wykroczenia pokazują, że mimo obowiązujących regulacji i konsekwentnych działań kontrolnych, wciąż nie brakuje osób ignorujących zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
POMIMO RECYDYWY PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ JADĄC O 58 KM/H ZA SZYBKO
Jeżeli w ciągu dwóch lat od popełnienia wykroczenia przekroczenia prędkości kierujący pojazdem mechanicznym dopuści się ponownie tego wykroczenia – wysokość mandatu podwaja się. Przekonał się o tym 40-letni kierowca , który na DK 8 w miejscowości Boguszyn przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc o 58 km/h za szybko, niż obowiązujące tam ograniczenie prędkości. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 000 złotych, 13 punktami karnymi i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
-
Wojewódzki konkurs plastyczny pn. „Przyjazna przestrzeń. Tu każdy może być sobą”
Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu wraz z wrocławskim Kolejkowem. Celem konkursu są edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych w obszarze przeciwdziałania hejtowi oraz mowie nienawiści, propagowanie wiedzy na temat szeroko pozytywnych zachowań, kształtowanie właściwych relacji międzyludzkich, zaangażowanie dzieci i młodzieży w twórcze działania, zwiększenie świadomości prawnej, w szczególności w zakresie przysługujących praw, osób doświadczających hejtu, a także promocja zawodu policjanta.
-
Nietrzeźwi opiekunowie zajmowali się dzieckiem. Interweniowała policja
Wieczorna kontrola kuratora sądowego w jednym z mieszkań na terenie Kłodzka ujawniała niepokojącą sytuacje. Pod opieką nietrzeźwych dorosłych znajdowała się mała dziewczynka. Na miejsce natychmiast wezwano polcjantów, a o zdarzeniu poinformowano sąd rodzinny. W trosce o bezpieczeństwo dziecka podjęta została decyzja o umieszczeniu małoletniej w pieczy zastępczej.
-
Miłosna frustracja nie usprawiedliwia aktu wandalizmu. 17-latek odpowie za zniszczenie elewacji przedszkola
Intensywna praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy zniszczenia elewacji jednego z przedszkoli na terenie Kłodzka. 17-latek kierując się emocjami po rozstaniu z dziewczyną, przy użyciu farby naniósł napis o wulgarnej treści. Młody mężczyzna tym samym spowodował straty sięgające co najmniej kilku tysięcy złotych. Sprawca usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Apel o pomoc w sprawie oszustwa na szkodę starszej mieszkanki Stronia śląskiego- KOMUNIKAT NIEAKTUALNY
Policjanci prowadzą postepowanie w sprawie oszustwa na szkodę seniorki ze Stronia Śląskiego do którego doszło 20 lutego 2026 r. W związku z prowadzonymi czynnościami funkcjonariusze poszukują kierowców, którzy tego dnia w godzinach 22.00-23.00 przejeżdżali trasą Lądek-Zdrój -Stronie Śląskie pojazdami wyposażonymi w kamery samochodowe. Nagrania z tego odcinka drogi mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia i sprawcy.
-
KAŻDEGO DNIA DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.