Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Czujność i zaangażowanie dzielnicowych z Kłodzka doprowadziło do zatrzymania osoby poszukiwanej
Codzienna służba dzielnicowych to nie tylko kontakt i rozmowy z mieszkańcami, ale również stałą czujność, uważna obserwacja oraz szybkie reagowanie na sytuacje budzące podejrzenia. Dzięki spostrzegawczości oraz zaangażowaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymano osobę poszukiwaną, a podjęte czynności doprowadziły także na ujawnienie narkotyków. Tego rodzaju działania pokazują, jak istotną role w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnej społeczności odgrywa również codzienna służba dzielnicowych.
-
FUNKCJONARIUSZE ZLIKWIDOWALI NIELEGALNE PUNKTY HAZARDOWE W POWIECIE KŁODZKIM
W wyniku skrupulatnej i wytężonej pracy operacyjnej, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, doprowadzili do ujawnienia dwóch nielegalnych punktów hazardowego na terenie powiatu kłodzkiego. Działania te były efektem pracy operacyjnej oraz precyzyjnie zaplanowanej akcji, której rezultatem było zabezpieczenie kilku nielegalnie działających automatów do gier hazardowych.
-
Ukradli hulajnogę i myśleli, że sprawa przycichnie
Szybka reakcja, intensywna praca operacyjna oraz skuteczne działania funkcjonariuszy z Bystrzycy Kłodzkiej doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży hulajnogi elektrycznej. Dzięki zaangażowaniu policjantów skradziony pojazd wrócił do właściciela, a podejrzani wkrótce odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.
-
106 KM/H ZAMIAST PRZEPISOWYCH 50. POLICJANCI PRZERWALI NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ
55-letni kierujący, jadąc z prędkością 106 km/h, stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jego jazda została przerwana przez policjantów kłodzkiej drogówki, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i stanowi realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
KAŻDEGO DNIA DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Ferie 2026
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Policja podejmie działania ukierunkowane na kontrole autobusów i kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Kontrole będą prowadzone na terenie całego kraju.
-
Kłodzcy policjanci pomogli wyziębionej kobiecie
Niskie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Policjanci z Kłodzka udzielili pomocy kobiecie, która utknęła w pojeździe podczas mrozu. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy możliwe było udzielenie niezbędnej pomocy na miejscu oraz zapobieżenie negatywnym skutkom długotrwałego przebywania na mrozie, które mogły stanowić zagrożenie dla zdrowia.
-
Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników i dachów oraz o zasadach bezpieczeństwa w zimie
W związku z opadami śniegu oraz niskimi temperaturami drogi są śliskie, a miejscami oblodzone. Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników, dachów oraz usuwania niebezpiecznych sopli lodowych, które mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia przechodniów.
-
POLICYJNE PATROLE NARCIARSKIE DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NA STOKACH
Zanim wyruszymy na narciarskie stoki powiatu kłodzkiego policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drogach, aby bezpiecznie dojechać do celu. Policjanci apelują o bezwzględne dostosowanie prędkości do aktualnych warunków drogowych, utrzymywanie większych odstępów między pojazdami oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze.
-
KOLEJNY KIERUJACY UTRACIŁ PRAWO JAZDY
Policjanci kłodzkiej drogówki wczoraj ujawnili kierującego pojazdem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.