Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Chroń siebie i bliskich-zadbaj o bezpieczeństwo i zabezpiecz się przed czadem
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, w Polsce ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Tlenek węgla jest bezwonnym gazem o silnych właściwościach toksycznych, w temperaturze pokojowej zupełnie nie wyczuwalny przez zmysły człowieka.
-
Widoczny pieszy to bezpieczny pieszy
Ponownie apelujemy, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Używajmy elementów odblaskowych i nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi. Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują na popełniane wykroczenia eliminując z ruchu użytkowników, którzy w sposób rażący łamią prawo. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
-
Trwa konkurs „Odblaskowa szkoła”
Konkurs „Odblaskowa Szkoła” to inicjatywa Policji mająca na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo dzieci i pozostałych niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest jednym z priorytetów w policyjnych działaniach profilaktycznych. Każdy czas poświęcony na edukację dzieci ma wpływ na ich bezpieczeństwo, zwłaszcza w ruchu drogowym. Niezmiernie ważnym jest także edukowanie dzieci pod kątem przewidywania niebezpieczeństw oraz przekazywanie informacji z zakresu zasad i przepisów ruchu drogowego.
-
Długo nie nacieszył się skradzionym rowerem-został zatrzymany przez policjantów
W Polanicy-Zdroju 34-latek wykorzystał chwilowa nieuwagę właściciela i odjechał jego rowerem spod sklepu. Nie nacieszył się jednak łupem, bo już po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez policjantów, a skradziony jednoślad wrócił do prawowitego właściciela. Sprawcy kradzieży grozi kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.
-
Skuteczna praca policjantów z Nowej Rudy-zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem do samochodu osobowego. Sprawcy , po wybiciu szyby w pojeździe , zabrali z jego wnętrza dokumenty, pieniądze oraz karty bankowe należące do mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy obaj zostali zatrzymani , a część skradzionego mienia odzyskano.
-
POLICJANCI KŁODZKIEJ GRUPY SPEED ZATRZYMALI PIRATA DROGOWEGO, KTÓRY PĘDZIŁ Z PRĘDKOŚCIĄ 107 KM/H
Funkcjonariusze ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przerwali bardzo szybką jazdę kierowcy, który pędził z prędkością 107 km/h. Okazało się, że za kierownicą BMW siedział 20-latek. Pirat drogowy utracił prawo jazdy na trzy miesiące.
-
Chcesz pomagać innym - wstąp w nasze szeregi!
Służba w Policji to atrakcyjny i ciekawy zawód, który daje możliwość nieustającego rozwoju oraz realizacji własnych pasji, ale przede wszystkim stanowi źródło ogromnej satysfakcji przejawiającej się w działaniu na rzecz bezbronnych i pokrzywdzonych. Zatem wszyscy, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest miejsce dla nich - zapraszamy w nasze szeregi.
-
PRIORYTETOWYM ZADANIEM FUNKCJONARIUSZY WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO JEST ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA WSZYSTKIM JEGO UCZESTNIKOM
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.
-
Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość” na Dolnym Śląsku. Wniosek - kierowcy jeżdżą wciąż za szybko
Za nami kolejne wzmożone, tym razem dwudniowe działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Na terenie całego Dolnego Śląska policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego województwa i w celu ograniczenia ilości niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym, które często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków. Niestety analiza efektów przeprowadzonej akcji po raz kolejny prowadzi do jednego istotnego wniosku – kierowcy wciąż jeżdżą za szybko. W trakcie działań na 3330 skontrolowanych pojazdów, 2453 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.
-
DWÓCH KIERUJĄCYCH NA TRZY MIESIĄCE STRACIŁO PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI
Nadal pomimo wielu akcji i działań profilaktycznych policji powiatu kłodzkiego w dalszym ciągu kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach prawnych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku podczas ubiegłego weekendu zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy stracili uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.