Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
POLICJANCI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ ZNALEŻLI U KIERUJACEGO NARKOTYKI
Policjanci z Kłodzka, którzy przeprowadzali kontrolę drogową w na terenie Gminy Kłodzko, zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. U mężczyzny znaleźli narkotyki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
-
POLICJANCI PODSUMOWALI DZIAŁANIA PN. „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU KŁODZKIEGO
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość. Sprawdzali przede wszystkim, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.
-
STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy ujawnili kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
-
NADAL JEST MOŻLIWOŚĆ PŁACENIA KARTĄ ZA POPEŁNIONE WYKROCZENIE DROGOWE
Policjanci Z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku na służbie dysponują terminalami płatniczymi. Dzięki tym urządzeniom można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. To również spore ułatwienie dla obcokrajowców.
-
Nowo przyjęci policjanci w garnizonie dolnośląskim
W ostatnich dniach odbyły się ślubowania nowo przyjętych policjantów w garnizonie dolnośląskim. Od początku roku przybyło blisko 260 nowych funkcjonariuszy, którzy zasilili nasze szeregi. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rekrutacji do Policji.
-
Informujmy naszych seniorów o oszustach, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość również w czasie panującej pandemii COVID-19
Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
-
Policyjna akcja „Prędkość” na terenie powiatu kłodzkiego
Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z kłodzkiej drogówki prowadzą działania kontrolne pod nazwą „Prędkośc”. Policjanci podczas akcji przede wszystkim kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.
-
Policjanci i przedstawiciele innych służb w dalszym ciągu sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną na terenie naszego powiatu, przebywają w miejscu izolacji
Policjanci oraz przedstawiciele innych służb wciąż prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną domową w związku z epidemią koronawirusa. Żeby ułatwić i usprawnić kontakt z osobami, których kontrole dotyczą, przypominamy, że funkcjonuje aplikacja „Kwarantanna domowa”. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania, przeprowadzenie oceny stanu zdrowia oraz bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.
-
Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może stać się przyczyną tragedii na drodze
W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy, że to nasza postawa i zachowanie kształtuje bezpieczeństwo na drodze.
-
UŻYWAJMY ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH I NIE LEKCEWAŻMY OBOWIĄKU PORYUSZANIA SIĘ LEWĄ STRINĄ DROGI
Ponownie policjanci apelują, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Używajmy elementów odblaskowych i pamiętajmy o obowiązku poruszania się lewą stroną drogi.