Bieżące informacje

Kobieta sprzedawała produkty, które nigdy nie trafiły do kupujących. Teraz za swój proceder odpowie karnie, grozi jej 12 lat więzienia

Data publikacji 09.02.2024

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniej kobiecie, która oszukiwała przy sprzedaży przez Internet. Kobieta na jednym ze znanych portali społecznościowych oferowała towary, których nie posiadała. Kupujący zatem wpłacali pieniądze - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych - ale paczek z towarem oczywiście nigdy nie doczekali się.

Oszustka wystawiała na portalu dziecięcą odzież w atrakcyjnych cenach, której nie posiadała. Następnie gdy miało dojść do transakcji  wyłudzała kod BLIK, a później w bankomatach wypłacała pieniądze pochodzące z oszustw. W ten sposób kobieta oszukała różne osoby z całej Polski. Przestępczy proceder trwał od ubiegłego roku. We wszystkich przypadkach działanie 27-latki było bardzo podobne. Na portalach społecznościowych zamieszczała ogłoszenia dotyczące sprzedaży odzieży dziecięcej w atrakcyjnej cenie. Następnie kontaktując się poprzez komunikatory społecznościowe, tym samym celowo pomijając oficjalne kanały komunikacyjne portalów sprzedażowych, uzgadniała warunki finansowe. Chcąc nie wzbudzać podejrzeń często podawała się za inne osoby. W niektórych przypadkach prosiła swoich klientów o przelew pieniędzy na telefon lub na rachunki  bankowe, które wykorzystywała do celów przestępczych. Za każdym razem po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt ze sprzedającą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywali swojego towaru.

Intensywne działania Policjantów Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku  pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanej. Okazała się nią 27-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego, która przyjechała kontynuować swój proceder przestępczy na ternie powiatu kłodzkiego. Kobieta zatrzymana została na terenie Kłodzka w jednym z hoteli. Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili jej  zarzuty popełnienia oszustw. Okazało się, że kobieta oszukała wiele osób z terenu województwa dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Sprawa nadal jest rozwojowa, policjanci ustalają kolejne osoby , które zostały oszukane przez podejrzaną.  Funkcjonariusze ustalili, że 27-latka w czerwcu ubiegłego roku opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. W tym przypadku za „recydywę’ podejrzanej grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony