Bieżące informacje

BĘDĄC NA SPACERZE PRZYWŁASZCZYŁA CUDZY TELEFON KOMÓRKOWY

Data publikacji 04.11.2022

Za przywłaszczenie znalezionego telefonu komórkowego odpowie 38-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Kobieta znalazła telefon warty 1000 złotych i nie zamierzała się z nim rozstać. Myślała,że sprawa przycichnie i nikt się nie dowie. Teraz za swoje postępowanie odpowie karnie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie ustalili kobietę, podejrzewaną  o przywłaszczenie telefonu komórkowego o wartości 1000 złotych. Okazała się nią 38– letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Kobieta usłyszy  zarzut przestępstwa przywłaszczenia.

Jak ustalili policjanci, zajmujący się tą sprawą, telefon należał do mężczyzny, który  kilka miesięcy temu pozostawił go na ławce w Nowej Rudzie  Podejrzana znalazła go będąc na spacerze w pobliżu miejsca zamieszkania. Atrakcyjność telefonu sprawiła, że kobieta zamiast zgłosić ten fakt w jednostce Policji lub oddać telefon do biura rzeczy znalezionych, postanowiła zabrać go do domu. Policjanci ustalili, że kobieta po znalezieniu cudzej rzeczy  najpierw go ukrywała, a następnie zaczęła go używać.
Policjanci odzyskali telefon, a 38-latka usłyszy zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Teraz telefon wróci do właściciela, natomiast podejrzana za czyn, którego się dopuściła poniesie odpowiedzialność karną.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, osoba taka naraża się na odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie – według Kodeksu karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 kodeksu karnego każdemu kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.
 


Oficer Prasowy KPP w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska 

Powrót na górę strony