Bieżące informacje

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kłodzkim

Data publikacji 21.11.2022

Policjanci powiatu kłodzkiego podsumowali zgłoszenia, odnotowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa od początku roku do wczoraj. Ustalono, że odnotowano na elektronicznej mapie powiatu kłodzkiego 1596 sygnałów o miejscach, w których dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Każde zgłoszenie zostało zweryfikowane przez funkcjonariuszy.

Codziennie mundurowi weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku sprawdzili jakie zagrożenia na mapie zagrożeń bezpieczeństwa od początku roku najczęściej zaznaczali mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu kłodzkiego.

Od 1 stycznia do 20 listopada br. 2022 r. na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kłodzkim naniesiono 1596 zgłoszeń, z czego 55,3% zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy. Największą grupę stanowią zgłoszenia dotyczące nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po weryfikacji i potwierdzeniu zgłoszenia, policyjne patrole na bieżąco kontrolują wskazane na mapie miejsce, do czasu wyeliminowania zagrożenia. Najwięcej zgłoszeń, bo 531 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości i 352 dotyczące nieprawidłowego parkowania. Kolejne to 234 zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niewyznaczonych oraz niewłaściwej infrastruktury 118 i inne.

Przypominamy, że w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest również  kategoria zdarzenia, które ma bardzo duży wpływ na ratowanie życia bądź zdrowia człowieka. Dotyczy ona bowiem zgłoszenia miejsca przebywania osoby bezdomnej, wymagającej pomocy. W omawianym okresie policjanci powiatu kłodzkiego otrzymali 8 tego rodzaju zgłoszeń. Dzięki takim zgłoszeniom policjanci mogą dotrzeć do osób potrzebujących pomocy i przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej oraz służbami ratunkowymi, udzielić im niezbędnej pomocy.

Nadal zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia przekazywane przez społeczeństwo umożliwiają policji skuteczne i szybkie eliminowanie zagrożeń oraz niepożądanych zjawisk. Przypominamy, że w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112, ponieważ zaznaczenie zagrożenia na KMZB nie zastępuje interwencyjnego wezwania patrolu policji. Policjanci powiatu kłodzkiego dziękują mieszkańcom za zainteresowanie sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa i apelują o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji KMZB.

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

podinsp. Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony