Najwięcej zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczyło nieprawidłowego parkowania i przekraczania dozwolonej prędkości
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Jest to bardzo przydatne narzędzie. Osoba zainteresowana, która nie chce dzwonić na policję, może zgłosić zagrożenie szybko za pośrednictwem KMZB. Wystarczy skorzystać z telefonu lub komputera z dostępem do internetu.
Z danych statystycznych wynika, że mieszkańcy w styczniu br. dokonali 170 oznaczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, z czego 43 % zostało potwierdzonych.
Z danych statystycznych wynika, że tym czasie na terenie powiatu kłodzkiego było 105 zgłoszenia z zakresu ruchu drogowego i 65 zgłoszeń prewencyjnych.
Najwięcej zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w styczniu br. dotyczyło nieprawidłowego parkowania i przekraczania dozwolonej prędkości.
Policjanci dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonują analizy ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie powiatu kłodzkiego. Za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zaznaczyć również miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne wymagające pomocy.
Przypominamy mieszkańcom, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru 112.
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska