Bieżące informacje

Są kierowcy, dla których alkohol i brak prawa jazdy nie stanowią żadnej przeszkody w kierowaniu pojazdem

Data publikacji 25.05.2023

Kolejny kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając 1,5 promila alkoholu , nie-bawem czekają go surowe konsekwencję karne i finansowe. Odpowie również za złamanie są-dowego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj w Międzylesiu policjanci z posterunku policji patrolujący teren miasta   zauważyli samochód osobowy, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Niestety przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 60-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jest pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili  nieodpowiedzialnemu mężczyźnie dalsze kierowanie pojazdem. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 60-latek nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

 Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu może zakończyć się tragicznie.

Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować pojazdem, wsiada do auta - reagujmy, nim będzie za późno. Uniemożliwimy nietrzeźwym kierowcom jazdę autem zanim swoim zachowaniem doprowadzą do tragedii na drodze.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony