Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
111 km/h zamiast przepisowych 50. Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę
22-letni kierujący, jadąc z prędkością 111 km/h, stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jego jazda została przerwana przez policjantów kłodzkiej drogówki, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i stanowi realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Rowerzyści na drogach-bądźmy uważni i dbajmy o siebie nawzajem
Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach jest wspólną odpowiedniością wszystkich uczestników ruchu drogowego i wymaga wzajemnego szacunku oraz uważności. Każdy manewr, zachowanie odstępu czy dostosowanie prędkości może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia i życia. Rozwaga, przewidywanie zagrożeń oraz przestrzeganie przepisów to fundament bezpiecznego poruszania się po drogach wszytych kierujących.
-
Chwila nieuwagi może mieć tragiczne skutki
Rozwaga i koncentracja za kierownicą to nie tylko obowiązek, lecz realna ochrona życia-własnego i innych uczestników ruchu drogowego. Każda decyzja podejmowana na drodze ma znaczenie i może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego tak istotne jest zachowanie czujności, przestrzeganie przepisów oraz przewidywanie zagrożeń, zanim zdążą się pojawić. Odpowiedzialność za kierownica to wyraz troski o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Dwie kradzieże w dwa dni-sprawca wykorzystał sen domownika. Został zatrzymany przez policjantów z Nowej Rudy
Policjanci z Nowej Rudy szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże, do których doszło kilka dni wcześniej na terenie powiatu kłodzkiego. Sprawca w krótkim czasie dopuścił się przestępstw, kradnąc zarówno wartościowy sprzęt, jak i pieniądze oraz telefon komórkowy. Dzięki sprawnym i konsekwentnym działaniom funkcjonariuszy nie tylko ustalono jego tożsamość, ale również odzyskano część skradzionego mienia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
-
SENIOR NA 6 Z PLUSEM-działania profilaktyczne Policji na rzecz bezpieczeństwa osób starszych
Bezpieczeństwo osób starszych pozostaje jednym z kluczowych priorytetów działań profilaktycznych Policji. Funkcjonariusze systematycznie prowadzą spotkania z seniorami, przekazując praktyczną wiedze na temat aktualnych zagrożeń oraz skutecznych sposobów ich unikania. Podczas ostatniego spotkania w Ołdrzychowicach Kłodzkich dzielnicowi omówili najczęstsze metody działania sprawców oszustw, wskazali zasady bezpiecznego postępowania w codziennych sytuacjach oraz podkreślili, jak ważna jest czujność i świadomość zagrożeń.
-
KAŻDEGO DNIA DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Szczególnego znaczenia nabiera przy tym rozwaga i odpowiedzialność kierujących , gdyż każda nieprzemyślana decyzja może prowadzić do tragicznych konsekwencji.
-
„Mistrzu, pomyśl” – PZU i Policja apeluje do użytkowników jednośladów i rozszerza działania prewencyjne
PZU konsekwentnie podejmuje temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rusza z kampanią „Mistrzu, pomyśl”, którą kieruje do osób korzystających z jednośladów. W latach 2023-2025 w wypadkach drogowych spowodowanych przez rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych i motocyklistów zginęło 638 osób. Partnerem kampanii jest polska Policja.
-
WPADŁ NA GORĄCYM UCZYNKU – SERYJNY WŁAMYWACZ DO BETONIARNI ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW Z BYSTRZYCY KŁODZKIEJ
Desperacka ucieczka przez okno nie uratowała seryjnego włamywacza przed ręką sprawiedliwości. Funkcjonariusze z Bystrzycy Kłodzkiej ujęli na gorącym uczynku mężczyznę plądrującego biuro betoniarni. Dalsze czynności ujawniły, że zatrzymany ma na koncie znacznie więcej przestępstw – systematycznie okradał dwie betoniarnie na terenie powiatu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
-
Uderzenie w przestępczość samochodową: Policjanci zlikwidowali „dziuplę” w powiecie kłodzkim
Skuteczna akcja policjantów z Kłodzka i Wrocławia w jednej z miejscowości na terenie powiatu kłodzkiego. Pod przykrywką legalnego handlu częściami, 45-letni mężczyzna ukrywał podzespoły pochodzące z luksusowych aut skradzionych za granicą. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. silnik od Mercedesa GLE oraz quada, a podejrzany usłyszał już zarzuty za paserstwo.
-
Zarzuty dla 4 osób biorących udział w brutalnym i bulwersującym zdarzeniu
Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej podjęli działania natychmiast po tym, jak w sieci pojawił się materiał filmowy obrazujący skrajnie negatywne, brutalne i nieakceptowalne społecznie zachowania kilku osób wobec młodego mężczyzny. Już kilkanaście godzin później zatrzymali 4 osoby mogące mieć związek z tą sytuacją. Kolejne czynności dały podstawy do przedstawienia im zarzutów m.in. za wspólnie i w porozumieniu nieuprawnione pozbawienie wolności mężczyzny, naruszenie jego nietykalności cielesnej oraz działań narażających na utratę życia i zdrowia. Są to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, jednak po przekazaniu materiałów do prokuratury, nie zapadły decyzje w sprawie zastosowania najsurowszego ze środków zapobiegawczych czyli tymczasowego aresztowania.
