Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
POMIMO RECYDYWY PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ POZA OBSZAREM ZABUDOWANYM JADĄC O 54 KM/H ZA SZYBKO
Jeżeli w ciągu dwóch lat od popełnienia wykroczenia przekroczenia prędkości kierujący pojazdem mechanicznym dopuści się ponownie tego wykroczenia – wysokość mandatu podwaja się. Przekonał się o tym 24-letni kierowca , który na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc o 54 km/h za szybko, niż obowiązujące tam ograniczenie prędkości. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 000 złotych, 13 punktami karnymi i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
-
Nieznajomy przy drzwiach? Sprawdź, zanim otworzysz
Jedna chwila czujności potrafi udaremnić włamanie. Zwracaj uwagę na obce osoby kręcące się w pobliżu domu i nie otwieraj drzwi, zanim nie sprawdzisz, kto po tam stoi. Twoje bezpieczeństwo zaczyna się od uważności. Reaguj, zanim zrobi to przestępca.
-
POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ - NIEPOZOSTAWIAJMY W SAMOCHODACH WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW
Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni. Policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, by nie pozostawiali żadnych przedmiotów w samochodach, a tym bardziej wartościowych. Złodziej zachęcony pozostawioną na siedzeniu np. torbą, wybije szybę i zabierze ją, bo nie wie co w niej się znajduje. A koszty związane z zakupem i wstawieniem szyby są często dużo wyższe niż zabrana rzecz. Dlatego nie pozostawiajmy w swoich pojazdach, w widocznym miejscu wartościowych rzeczy.
-
143 KM/H ZAMIAST PRZEPISOWYCH 50. POLICJANCI PRZERWALI NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ
26-letni kierujący, jadąc z prędkością 143 km/h, stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jego jazda została przerwana przez policjantów kłodzkiej drogówki, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i stanowi realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Zanim odpalisz silnik - upewnij się , że jesteś trzeźwy
Wydawałoby się, że nawet niewielką ilość wypitego dzień wcześniej alkoholu nasz organizm „strawi” przez noc. Uczucie trzeźwości może być jednak złudne, a konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym po alkoholu tragiczne w skutkach. Zanim popełnisz ten błąd, sprawdź, czy na pewno jesteś w stanie umożliwiającym prowadzenie pojazdów. Wystarczy przyjść do najbliższej komendy Policji i wykonać bezpłatne badanie.
-
KAŻDEGO DNIA DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.
-
Chwila nieuwagi może kosztować życie. Policja apeluje o rozwagę na drodze
Brawura, pośpiech oraz chwila nieuwagi wciąż należą do najczęstszych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Każde takie zdarzenie to realne zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego, dlatego policjanci nieustannie przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze.
-
POMOC I PORADĘ MOŻNA UZYSKAĆ OD DZIELNICOWEGO, OPIEKUJĄCEGO SIĘ TERENEM NA KTÓRYM ZNAJDUJE SIĘ DZIAŁKA
Trwa sezon dla działkowiczów. Ogródki odwiedzają nie tylko działkowicze, ale również złodzieje. Policja apeluje, aby zadbać o własne mienie i zwracać uwagę na osoby obce przebywające na trenie ogródków działkowych. O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami.
-
Uważaj na oszustów-nie daj się nabrać
Zdarza się, że dzwoni oszust z informacją, że z konta podjęto próbę przeprowadzenia nieautoryzowanej transakcji. W związku z zaistniałą sytuacją na prośbę rozmówcy podającego się za przedstawiciela banku osoba podaje login i hasło do swojego konta. Wówczas oszust posiadając dane może zaciągnąć pożyczkę lub dokonywać transakcji z konta swojej ofiary.
-
#SuperDzielnicowy 2026! - zbliżamy się do finału
Jeszcze tylko tydzień można oddawać głosy w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026 i walczyć o atrakcyjne nagrody. W bieżącym sezonie głosowanie trwa od 16 lutego do 16 kwietnia 2026 r. Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz czwarty wkroczyła do akcji i w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, prowadzą internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku Plebiscyt odbywa się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!