Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ NA DROGACH
Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są trudne, bardziej niebezpieczne dla kierujących i pieszych. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
-
KOMISARIAT POLICJI W LĄDKU-ZDROJU PUBLIKUJE WIZERUNEK MĘŻCZYZNY PODEJRZEWANEGO O WŁAMANIE DO DOMU W RADOCHOWIE
Policjanci w Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego w miejscowości Radochów, gmina Lądek-Zdrój.
-
Marzysz o służbie w mundurze-możesz wstąpić w szeregi policjantów powiatu kłodzkiego
Przypominamy, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą mogą osobiście złożyć dokumenty do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku.
-
Policjanci powiatu kłodzkiego ponownie ostrzegają przed oszustami
Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów - informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.
-
UŻYWAJMY ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH I NIE LEKCEWAŻMY OBOWIĄKU PORYUSZANIA SIĘ LEWĄ STRINĄ DROGI
Ponownie policjanci apelują, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Stosowanie elementów odblaskowych, zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.
-
Jeden telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni i reagujmy
Policjanci powiatu kłodzkiego sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby potrzebujące pomocy. Apelują również do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.
-
Kierowco zwolnij, jest ślisko na drogach
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Podstawowym obowiązkiem kierującego jest dostosowanie się do panujących warunków jazdy. Oznacza to , że musimy się poruszać z taką prędkością jaka aktualnie umożliwia nam kontrolę nad pojazdem.
-
Pracownice sklepu zostały przyłapane na kradzieży. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie
Pracownice jednej z placówek handlowych w powiecie kłodzkim ukradły artykuły spożywcze, przemysłowe oraz kosmetyki o łącznej wartości 4.900 zł. Wpadły, gdy wspólnie i w porozumieniu próbowały dopuścić się kolejnej kradzieży w sklepie w którym były zatrudnione. 30-letnie kobiety usłyszały już zarzuty przestępstw kradzieży do których się przyznały. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą karnie.
-
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
W ciągu ostatnich dni temperatura powietrza znacznie spadła co sprzyjało wchodzeniu na lód i zachęciło wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku pod lodem ginie kilka osób.
-
POLICJANCI ZATRZYMALI KIERUJĄCEGO, KTÓRY NIE POSIADŁAŁ PRAWA JAZDY I SPOWODOWAŁ KOLIZJE DROGOWĄ
2,6 promila alkoholu w organizmie miał mieszkaniec powiatu kłodzkiego zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i doprowadził do kolizji drogowej. Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.