Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wraz ze służbami sanitarnymi przeprowadzają kontrole związane z obostrzeniami pandemicznymi
Zagrożenie epidemiczne nie ustępuje. Od początku jego trwania policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, sprawdzając między innymi czy przestrzegane są obostrzenia. Działania, które podejmujemy w tym szczególnym okresie, a o których jeszcze rok temu nawet nie myśleliśmy, że będziemy realizować, mają na celu ochronę ludzkiego życia. Pamiętajmy - wykazując zrozumienie dla istoty zagrożenia, z jakim nie mieliśmy do czynienia przez dziesiątki ostatnich lat i pomagając sobie wzajemnie, ograniczymy ryzyko zakażenia. Policjanci i służby sanitarne cały czas weryfikują, czy zachowane są wymogi związane z sytuacją pandemiczną w sklepach, czy strefach fitness. Kontrolują też stoki narciarskie.
-
Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie
Funkcjonariusze policji sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby potrzebujące pomocy. Apelują również do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.
-
Policyjny pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych
Policjanci z powiatu kłodzkiego, zatrzymali po nocnym pościgu 27-letniego kierowcę. Mężczyzna mimo dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych do przerwania jazdy ignorował te polecenia. Prowadzący pojazd podczas ucieczki spowodował swoimi manewrami duże zagrożenie w ruchu. Ostatecznie policjanci blokując radiowozem drogę uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie wbrew zakazowi sądowemu i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci i pracownicy służb sanitarnych nadal sprawdzają czy są przestrzegane obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego
Policjanci i służby sanitarne nadal sprawdzają jak mieszkańcy powiatu kłodzkiego stosują się do obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19. Kontrolowali obiekty rekreacyjne i wypoczynkowe w powiecie kłodzkim.
-
Dzielnicowi z Kłodzka uratowali mężczyznę, który chciał się rzucić z trzeciego piętra budynku wielorodzinnego
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12:30 w Kłodzku. Policjanci tamtejszej jednostki zostali powiadomieni o tym, że na zewnętrznym parapecie okna znajdującego się na trzecim piętrze budynku stoi mężczyzna, który najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi z kłodzkiej komendy, którzy wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności zdobyte podczas setek przeprowadzonych interwencji, rozpoczęli rozmowę z 56-latkiem, aby odwieść go od tego dramatycznego kroku.
-
SREACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy ujawnili kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 59 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
-
ZIMA NA DROGACH – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ
Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są trudne, bardziej niebezpieczne dla kierujących i pieszych. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
-
Funkcjonariusze realizują zadania w ramach akcji „Zima”
Funkcjonariusze policji sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby potrzebujące pomocy. Apelują również do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.
-
Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku w Zespole Kadr i Szkolenia
Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku prowadzi rekrutacje do służby w Policji. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w naszej formacji mogą złożyć komplet dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku pl. Chopina 2.
-
Policjanci powiatu kłodzkiego ponownie ostrzegają przed oszustami
Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów - informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.