Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Kierowca groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów podczas interwencji
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wypowiadanie gróźb, znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. Zatrzymany słyszał już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.
-
Policjanci w lodówce znaleźli narkotyki, które ukryte były w opakowaniu po lekarstwach
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę znajdującą się w lodówce. Policjanci ujawnione narkotyki zabezpieczyli, a mężczyzna usłyszał już zarzut. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci i pracownicy służb sanitarnych sprawdzali czy są przestrzegane obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego
Policjanci i służby sanitarne nadal sprawdzają jak mieszkańcy powiatu kłodzkiego stosują się do obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19. Kontrolowali obiekty rekreacyjne i wypoczynkowe w powiecie kłodzkim.
-
Oszuści chcieli wyłudzić pieniądze przez telefon. Seniorzy nie dali się oszukać
Czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Kolejny raz dali o sobie znać oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Wczoraj usiłowali okraść sześcioro seniorów. Na szczęście nikt nie dał się nabrać i powiadomili o tym fakcie Policję.
-
Informujmy odpowiednie służby, gdy potrzebna jest pomoc
W związku z niskimi temperaturami w nocy, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, wymagające opieki lub osoby pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia. Policjanci apelują o zgłaszanie miejsc, gdzie przebywają takie osoby.
-
UŻYWAJMY ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH-ZADBAJMY O SWOJE BEZPIECZESTWO-
Ponownie policjanci apelują, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Używajmy elementów odblaskowych i nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi.
-
Chwila nieuwagi może stać się przyczyną tragedii na drodze
Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy, że to nasza postawa i zachowanie kształtuje bezpieczeństwo na drodze.
-
Chciał się przejechać, więc zabrał samochód partnerki. Niestety wsiadł za kierownicę nietrzeźwy i bez uprawnień
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 22-latka z powiatu kłodzkiego, który bez zgody oraz wiedzy swojej partnerki zabrał jej samochód i wybrał się na przejażdżkę. Co gorsza, był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania. „Wycieczkę” zakończył na przydrożne drzewie, powodując w pojeździe uszkodzenia na kwotę 5 tysięcy złotych. Skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz za zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.
-
Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie
Okres zimowy to czas, kiedy policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.
-
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał zakupów przy użyciu znalezionej karty bankomatowej
Policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 52- letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego , który przy użyciu przywłaszczonej karty bankomatowo-płatniczej dokonywał transakcji w systemie zbliżeniowym w sklepach w Bystrzycy Kłodzkiej. Mężczyzna usłyszał 16 zarzutów dotyczących przywłaszczenia znalezionej karty, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonej. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.