Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
POLICJANCI PONOWNIE PRZYPOMINAJĄ - NIEPOZOSTAWIAJMY W SAMOCHODACH WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW
Policjanci apelują do wszystkich o prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia, a w szczególności o niepozostawianie w samochodach dokumentów i rzeczy wartościowych takich jak telefony komórkowe, torebki, nawigacje itp.
-
Informujmy odpowiednie służby, gdy potrzebna jest pomoc
W związku z niskimi temperaturami w nocy, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, wymagające opieki lub osoby pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia. Policjanci apelują o zgłaszanie miejsc, gdzie przebywają takie osoby.
-
Informujmy naszych seniorów o oszustach, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość również w czasie panującej pandemii COVID-19
Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
-
Policjanci i pracownicy służb sanitarnych sprawdzali czy są przestrzegane obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego
Policjanci i służby sanitarne NADAL sprawdzają jak mieszkańcy powiatu kłodzkiego stosują się do obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu kłodzkiego w grudniu 2020
Na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to bardzo przydatne narzędzie. Osoba zainteresowana, która nie chce dzwonić na policję, może zgłosić zagrożenie szybko za pośrednictwem KMZB. Wystarczy skorzystać z Internetu w telefonie lub komputerze.
-
DZIELNICOWI UJAWNILI NIELEGALNY POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Dzielnicowi z Nowej Rudy ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Mężczyzna poprzez bezprawne podłączenie korzystał z prądu z pominięciem licznika. Teraz za kradzież grozi jemu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy ujawnili kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 55 km/h i tym samym stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
-
Od wczesnych godzin porannych policjanci z kłodzkiej drogówki prowadzą działania pn. ”Trzeźwy poranek”
Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci kłodzkiej drogówki na drogach powiatu kłodzkiego prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.
-
Działania dolnośląskich policjantów podczas Sylwestra i Nowego Roku
Okres panującej epidemii to trudny czas dla nas wszystkich, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem stosujmy się do zakazów i obostrzeń. W okresie noworocznym na Dolnym Śląsku będzie znacznie więcej policjantów i patroli, wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz osobom przebywającym w naszym regionie. Wzmożone działania będą realizować między innymi funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz pionu operacyjnego. Mundurowi będą reagować na wszystkie sytuacje, w których będą łamane przepisy prawa. Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego roku i początek nowego roku był dla nas wszystkich bezpieczny.
-
Funkcjonariusze realizują zadania w ramach akcji „Zima”
Funkcjonariusze policji sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby potrzebujące pomocy. Apelują również do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.