Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Policjanci odzyskali skradziony towar i zatrzymali sprawcę na chwilę później
Nie minęło wiele czasu od zgłoszenia przestępstwa, a policjanci z kłodzkiej komendy policji mieli już zatrzymanego sprawcę i odzyskany skradziony towar. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy 26-letnni mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem do lodówki z napojami nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mundurowi odnaleźli również ukryte przez niego łupy, które wróciły do właścicielki.
-
KAŻDEGO DNIA DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Każdy kierujący czy pieszy ma realny wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, dlatego przestrzeganie przepisów, zachowane rozwagi oraz przewidywanie potencjalnych zagrożeń powinny być nieodłącznym elementem każdej podróży, niezależnie od jej długości i celu.
-
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo również po zmroku - bądź widoczny
Ponownie apelujemy, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Używajmy elementów odblaskowych i nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi. Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują na popełniane wykroczenia eliminując z ruchu użytkowników, którzy w sposób rażący łamią prawo. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
-
INFORMUJMY SENIORÓW O OSZUSTACH, KTÓRZY MOGĄ WYKORZYSTAĆ ICH ŻYCZLIWOŚĆ
Aby nie stać się ofiarą przestępcy i uniknąć takich niebezpiecznych zdarzeń, przekazujemy Państwu kilka praktycznych porad. Nasz apel kierujemy nie tylko do osób starszych i samotnych, ale również do członków ich rodzin i wszystkich osób opiekujących się osobami starszymi.
-
Sezon rowerowy trwa – bądźmy uważni i odpowiedzialni
Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach jest wspólną odpowiedniością wszystkich uczestników ruchu drogowego i wymaga wzajemnego szacunku oraz uważności. Każdy manewr, zachowanie odstępu czy dostosowanie prędkości może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia i życia. Rozwaga, przewidywanie zagrożeń oraz przestrzeganie przepisów to fundament bezpiecznego poruszania się po drogach wszytych kierujących.
-
Zniszczyli passata, odpowiedzą przed sądem. Zarzuty dla 20-letnich braci
Skuteczne działania operacyjne policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowej Rudzie doprowadziły do zatrzymania dwóch 20-latków. Mężczyźni uszkodzili zaparkowany samochód osobowy. Za zniszczenie mienia grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Amfetamina i nielegalna uprawa konopi. Noworudzcy kryminalni zatrzymali 40-latka
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, u którego w domu znaleziono środki odurzające oraz nielegalną plantację konopi. Mieszkaniec Nowej Rudy usłyszał już zarzuty.
-
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową z częściami pochodzącymi ze skradzionych luksusowych aut
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, realizując czynności operacyjno-rozpoznawcze ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, ujawnili miejsce magazynowania części i podzespołów pochodzących z pojazdów utraconych w wyniku przestępstw. W toku przeprowadzonej realizacji zabezpieczono setki części samochodowych, w tym z aut marek premium. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, technik kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu mechanoskopii. Sprawa ma charakter rozwojowy.
-
Planujesz weekendowy wypoczynek? Pamiętaj o bezpieczeństwie
Przed nami kolejne dni wolne, które dla wielu osób będą okazją do odpoczynku, spotkań z bliskimi oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To, czy upłyną one spokojnie i bezpiecznie, w dużej mierze zależy do naszej rozwagi i odpowiedzialnych decyzji. Warto pamiętać , że chwila nieuwagi może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, dlatego przed weekendem przypominamy kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, które pomogą uniknąć zagrożeń i sprawią, że ten czas będzie udany dla wszystkich.
-
Rowerzyści na drogach. Apelujemy o rozwagę i wzajemny szacunek
Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach jest wspólną odpowiedniością wszystkich uczestników ruchu drogowego i wymaga wzajemnego szacunku oraz uważności. Każdy manewr, zachowanie odstępu czy dostosowanie prędkości może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia i życia. Rozwaga, przewidywanie zagrożeń oraz przestrzeganie przepisów to fundament bezpiecznego poruszania się po drogach wszytych kierujących.