Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Pomysłowa kryjówka nie pomogła. Policjanci znaleźli narkotyki w rurze od odkurzacza
Nietypowa skrytka nie wystarczyła, by ukryć narkotyki przed doświadczonymi policjantami z Nowej Rudy. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej, analizie informacji i dokładnie przeprowadzonemu przeszukaniu funkcjonariusze ujawnili środki odurzające schowane w samochodzie oraz w rurze od odkurzacza. Zatrzymany 41-latek okazał się osobą poszukiwaną listem gończym, a zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy doprowadził do przedstawienia zarzutów przestępstwa posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.
-
To miał być telefon z banku. Straciła 52 tysiące złotych po rozmowie z fałszywym konsultantem
Coraz częściej aktywnością wykazują się oszuści podszywający się pod pracowników banków oraz instytucji finansowych. Ich działania są profesjonalnie przygotowane, a sposób prowadzenia rozmowy sprawia, że pokrzywdzeni często do końca są przekonani, iż rozmawiają z prawdziwym konsultantem. O tym jak niebezpieczne są tego typu przestępstwa, przekonała się mieszkanka powiatu kłodzkiego, która po rozmowie telefonicznej z osobą podająca się za pracownika banku straciła 52 tysięcy złotych.
-
Planujesz weekendowy wypoczynek? Pamiętaj o bezpieczeństwie
Zbliża się weekend. To czy okaże się on dla nas bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Przypomnijmy sobie o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przed zbliżającym się weekendem przypominamy o podstawowych zasadach, o których powinniśmy pamiętać.
-
Słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie
Słoneczna aura i wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad woda. Pamiętajmy jednak, że chwila nieuwagi, brawura czy lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują o rozwagę, odpowiedzialne zachowanie oraz stały nadzór nad dziećmi podczas relaksu nad jeziorami, rzekami czy kąpieliskami. Bezpieczny wypoczynek zależy przede wszystkim od naszych decyzji i wyobraźni. Pamiętajmy, również ,że bezpieczeństwo nad woda to nie tylko umiejętność pływania, ale przede wszystkim rozsądek, przewidywanie zagrożeń i reagowanie na niebezpieczne sytuacje aby nie doszło do tragedii.
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
INFORMUJMY SENIORÓW O OSZUSTACH, KTÓRZY MOGĄ WYKORZYSTAĆ ICH ŻYCZLIWOŚĆ
Aby nie stać się ofiarą przestępcy i uniknąć takich niebezpiecznych zdarzeń, przekazujemy Państwu kilka praktycznych porad. Nasz apel kierujemy nie tylko do osób starszych i samotnych, ale również do członków ich rodzin i wszystkich osób opiekujących się osobami starszymi.
-
Sezon rowerowy trwa – bądźmy uważni i odpowiedzialni
Bezpieczeństwo rowerzystów na drogach jest wspólną odpowiedniością wszystkich uczestników ruchu drogowego i wymaga wzajemnego szacunku oraz uważności. Każdy manewr, zachowanie odstępu czy dostosowanie prędkości może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia i życia. Rozwaga, przewidywanie zagrożeń oraz przestrzeganie przepisów to fundament bezpiecznego poruszania się po drogach wszytych kierujących.
-
POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ - NIEPOZOSTAWIAJMY W SAMOCHODACH WARTOŚCIOWYCH PRZEDMIOTÓW
Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni. Policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, by nie pozostawiali żadnych przedmiotów w samochodach, a tym bardziej wartościowych. Złodziej zachęcony pozostawioną na siedzeniu np. torbą, wybije szybę i zabierze ją, bo nie wie co w niej się znajduje. A koszty związane z zakupem i wstawieniem szyby są często dużo wyższe niż zabrana rzecz. Dlatego nie pozostawiajmy w swoich pojazdach, w widocznym miejscu wartościowych rzeczy.
-
Spał na narkotykach i zapewniał, że nich więcej nie ma ….
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku po raz kolejny skutecznie uderzyli w przestępczość narkotykową . 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego próbował przekonać policjantów, że posiad jedynie niewielka ilość narkotyków . Mundurowi nie dali się zwieść . Dzięki doświadczeniu, skrupulatności i konsekwentnym działaniom znaleźli kolejne narkotyki ukryte w skrzyni łóżka, na którym spał mężczyzna. Jak ustalili śledczy, zatrzymany jest również podejrzany o kilkuletni handel środkami odurzającymi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
-
Uwaga na oszustów oferujących tani pellet w Internecie. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego stracił 5600 zł po „ okazyjnej” transakcji
Internetowi oszuści nie zwalniają tempa i coraz częściej wykorzystują zainteresowanie zakupem opału. Kuszą atrakcyjną ceną, profesjonalnie przygotowanymi ogłoszeniami i szybkim kontaktem telefonicznym. Jeden z mieszkańców naszego powiatu przekonał się, jak łatwo można zostać oszukanym - po wpłacie 5600 zł za pellet sprzedawca zniknął bez śladu. Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, jak nie paść ofiarą oszustów działających w sieci.