Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
KAŻDEGO DNIA DBAMY O WASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH
Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.
-
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo również po zmroku - bądź widoczny
Ponownie apelujemy, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Używajmy elementów odblaskowych i nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi. Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują na popełniane wykroczenia eliminując z ruchu użytkowników, którzy w sposób rażący łamią prawo. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
-
ZŁAMAŁ SĄDOWY ZAKAZ - WYROK USŁYSZAŁ JUŻ NASTĘPNEGO DNIA
W trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem 28-letni mężczyzna, który nie zastosował się do orzeczonego prawomocnego wyroku sądu zakazującego jemu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy kierował samochodem osobowym. Usłyszał już wyrok za przestępstwa , których się dopuścił. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz prowadzenie auta po spożyciu alkoholu to poważne przestępstwa, które stwarzają realne zagrozenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego .Każdy przypadek lekceważenia obowiązujących przepisów będzie stanowczo egzekwowany, a wobec sprawców takich czynów wyciągane będą konsekwencje przewidziane prawem.
-
Słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie
Słoneczna aura i wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad woda. Pamiętajmy jednak, że chwila nieuwagi, brawura czy lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują o rozwagę, odpowiedzialne zachowanie oraz stały nadzór nad dziećmi podczas relaksu nad jeziorami, rzekami czy kąpieliskami. Bezpieczny wypoczynek zależy przede wszystkim od naszych decyzji i wyobraźni. Pamiętajmy, również ,że bezpieczeństwo nad woda to nie tylko umiejętność pływania, ale przede wszystkim rozsądek, przewidywanie zagrożeń i reagowanie na niebezpieczne sytuacje aby nie doszło do tragedii.
-
124 KM/H ZAMIAST 70. POLICJANCI PRZERWALI NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ
31-letni kierujący, jadąc z prędkością 124 km/h, stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jego jazda została przerwana przez policjantów kłodzkiej drogówki, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i stanowi realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Myślał, że zatrze ślady. Policjanci z Kłodzka zatrzymali sprawcę kradzieży karty bankomatowej
Młody mieszkaniec Kłodzka wykorzystał chwilę nieuwagi swojej znajomej i ukradł z jej portfela kartę bankomatową, która następnie posłużył się podczas zakupów w sklepie. Po dokonaniu płatności sprawca zniszczył kartę i wyrzucił ja , próbując zatrzeć ślady przestępstwa. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonej oraz skutecznym działaniom operacyjnym policjantów sprawca został szybko ustalony i zatrzymany.
-
Odblaski ratują życie-bądź widoczny na drodze
Ponownie apelujemy, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Używajmy elementów odblaskowych i nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi. Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują na popełniane wykroczenia eliminując z ruchu użytkowników, którzy w sposób rażący łamią prawo. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
-
Wiosna na sportowo
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zapraszamy do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
-
#zaginioneNIEzapomniane - co stało się z Kasią?
Są takie historie, które mimo upływu lat nadal stanowią otwartą ranę. Jedną z nich jest zaginięcie Katarzyny Domerackiej. W 2000 roku miała 16 lat, plany na przyszłość i całe życie przed sobą. Tego feralnego dnia wyszła od swoich dziadków i już nigdy nie wróciła. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione.
-
Zaginięcie, ucieczka, powrót
Ucieczki dzieci i młodzieży są główną przyczyną zaginięć małoletnich w Polsce. Rocznie notuje się ponad 2000 zaginięć osób poniżej 17 roku życia, z których większość to ucieczki z domów lub placówek opiekuńczych wywołane konfliktami, przemocą lub problemami emocjonalnymi. Na szczęście ponad 95 proc. dzieci odnajduje się w ciągu pierwszego tygodnia. Problem jednak jest alarmujący. Ogromnie ważnym i trudnym elementem jest powrót nastolatka do domu i środowiska rówieśniczego. O tym, jak poradzić sobie z taką sytuacją z Anetą Bańkowską, psycholożką, koordynatorką linii wsparcia Fundacji ITAKA rozmawia Izabela Pajdała.